Nieuws » Tweede Open NK Eiwerpen in Makkum
-
Makkum, 4 april 2012.
De tweede Open NK wordt op zaterdag 7 juli 2012 gehouden. Ploegen uit het hele land en (in ieder geval) Engeland, Duitsland en België strijden om de eer in vijf disciplines. Het programma is uitgebreid met doelwerpen, speciaal voor jeugdige deelnemers.
Na zes jaar lokaal bezig te zijn geweest, promoveerde Makkum zichzelf vorig jaar voor het eerst tot Eiwerphoofdstad van Nederland. Onder auspiciën van de uiterst serieuze World Egg Throwing Federation werden voor de eerste keer de Open Nederlandse Kampioenschappen in vier disciplines gehouden. Honderden deelnemers betraden het strijdperk en aan het eind won de lokale coryfee Andries Smink. Niet met Willem Rienstra als vanger, met hem was hij een maand tevoren in het Engelse Swaton wereldkampioen geworden, maar ditmaal met Chris Kooistra.
Daarnaast is er een Eistafette voor teams van zes personen, die zo snel mogelijk zes eieren dienen over te gooien, daarbij gehinderd door een scherm. Het Russisch Ei Roulette vraagt van de deelnemers om beurten een ei te kiezen uit een doosje van zes. Wie het ene rauwe ei tegen het hoofd kapot slaat, verliest. Ei trebuchet tenslotte is wat ingewikkelder en doet een beroep op de technische vaardigheden. Een ei dient via een katapultmechanisme zo ver mogelijk te worden geschoten en opgevangen.
Winnaars van het NK Eiwerpen krijgen het recht Nederland te vertegenwoordigen op het wereldkampioenschap 2013 in Swaton.
Bron: Nieuwsbank.nl. Lees het gehele artikel op: Nieuwsbank.nl.
Foto: Eiwerpen.nl.
|